JOSEF KIHLBERG AB je významný svetový výrobca zošívačiek, sponkovačiek, uzatváračov kartónov, šičiek a ďalšieho náradia na spájanie pomocou spôn. JOSEF KIHLBERG AB vznikol vo Švédsku v roku 1907 premenovaním súkromného železiarstva pána Synnergrena založeného 1841. Josef Kihlberg v roku 1918 prevzal celý obchod a vo vojnovom období roku 1943 začal s výrobou sponkovačiek. Ďalšími míľnikmi vo vývoji bola akvizícia valcovne drôtu Sjötofta v roku 1981 a akvizícia nemeckého výrobcu náradia HAUBOLD v roku 1985.

Odolnosť, spoľahlivosť a ergonómia sú základné poznávacie znaky sponkovacieho náradia JOSEF KIHLBERG AB, pre ktoré si získalo množstvo spokojných zákazníkov. Hlavnými segmentmi trhu, kde nachádzajú uplatnenie produkty JOSEF KIHLBERG sú čaluníctvo, nábytkárstvo, výroba obalov, obalový priemysel a v podstate akékoľvek expedície škatúľ, ktorá využíva lepenkové krabice alebo vlnitú lepenku ako obalový materiál.

Cieľom nášho snaženia je:

– STÁLA INOVÁCIA

– NÍZKE PREVÁDZKOVÉ NÁKLADY

– PERFEKTNÝ SERVIS

Josefu Kihlbergovi sa podarilo založiť podnik, ktorý so svojim celosvetovým úspechom zaradil medzi svetovo známe priemyselné značky zo švédska, akými sú napríklad Atlas Copco, Husquarna, ASSA ABLOY, ISABERG RAPID, a ďaľší.

SÚČASNOSŤ VÝROBCU ZOŠÍVAČIEK JOSEF KIHLBERG

Firmu  JOSEF KIHLBERG a jej úspech si všimla i známa investičná skupina ITW Illinois Tool Works a roku 2006 bola spoločnosť JOSEF KIHLBERG AB kúpená a obohatila jej portfólio firiem. V rámci ITW úzko spolupracuje s firmou vyrábajúcou sponkovače na slepé šitie MEZGER Heftsystem Nemecko (www.mezger.cz). Od 1.5.2014 sa stal JOSEF KIHLBERG členom skupiny Signode Packaging.

Do Českej a Slovenskej republiky dováža zošívačky, spony a sponkovačky značky JOSEF KIHLBERG AB a vykonáva servis sponkovačiek firma KUDA PACKAGING.

JOSEF KIHLBERG – CESTA K PROFITABILITE

MÍĽNIKY V HISTÓRIÍ JOSEF KIHLBERG

1841  Člen mestskej rady Synnergren otvoril železiarstvo
1907  Došlo ku zmene názvu na „Kihlberg a Källmark“
1918  Josef Kihlberg prevzal podnik
1943  Začala výroba spôn a zošívačiek
1968  Železiarstvo bolo uzavreté
1970  Bola otvorená vlastná obchodná spoločnosť vo Fínsku
1976  Vnuk Josefa Kihlberga Ove Larsson sa stal majiteľom firmy
1981  Bola zakúpená drôtovna Sjötofta
1984  Boli založené nové obchodné spoločnosti v USA a Nórsku
1985  Bola získaná spoločnosť Haubold-Airfix GmbH a jej názov sa zmenil na Haubold-Kihlberg GmbH
1992  Vo Švajčiarsku bola založená obchodná spoločnosť Haubold-Embrag vo forme spoločnom vlastníctve s Rakúskou obchodnou spoločnosťou Heftpohl GmbH
1998  Josef Kihlberg získal British Ind. Fastening, BIF, z Lawtons Ltd.
2000  Došlo ku zmene názvu BIF Ltd. na Josef Kihlberg Ltd v januári 2000
2006  JK Group sa pripojila k ITW v októbri 2006